“Asla iyi bir krizin çöpe gitmesine izin verme”

Geçen sene Nisan yada Mayıs aylarında Linkedin üzerinde ortak bir tanıdığımızın paylaşımı sayesinde Çağıl Akcurin’in Kurumsal Ev adıyla yeni bir marka/girişime başladığını gördüm.

Tam o dönemde EurAsia Proptech Initiative olarak pandeminin en başında ofisin geleceği hakkında yaptığımız bir çalışmanın sonuçlarını duyurduğumuzdan ve uzmanlar olarak ortada daha pandemi yokken uzun senelerdir tartıştığımız bir konu olduğu için bu paylaşım haliyle dikkatimi çekmişti. Kurumsal Ev, özünde kişilerin evlerinde çalışma ortamlarını düzenleyen mobilyalar sunan bir şirket. Bir kaç farklı ünite ile bunu sağlarken aynı zamanda danışmanlık, keşif, kurumsal kiralama, nakliye, kurulum, bakım ve onarım gibi tamamlayıcı hizmetler sunmakta.

Ben hala Çağıl Akçurin ile tanışmadım (ama bu yazıyı okuyunca Zoom yaparız sanırım) :) Bu kısa yazıyı yazmamın sebebi kendim de bir girişimci olarak gayrimenkul teknolojilerinin 15 senelik bir gecikme ile de olsa sektörün gündemine yavaş yavaş !! girmeye başladığı bu sene herkesin önünde gelişen bu örneği öne çıkarmak. Hem sektör oyuncuları için hem de girişimci adayları için güzel ve canlı bir vaka.

Burada “bunun teknoloji ile ne ilgisi var” diyenler olabilir. Gayrimenkul teknolojileri dediğimizde sadece teknoloji kullanımı değil aynı zamanda inovatif iş modelleri de dahil edilir. Kurumsal Ev’e dışarıdan baktığınızda Türkiye’de en küçük kasabada bile bulunabilecek mobilya sunuyor diyebilirsiniz. Oysa girişimci yükselen bir trendi zamanında tespit edip, döneme uygun yaratıcı bir iş modeli ve doğru büyüme kanalları ile paketlemiş gözüküyor. Bu yazıyı yazarken şimdi baktım, uzaktan çalışmaya geçen kurumsal şirketlerin IK’larına ürün ve hizmetlerini sunmaya başlamış. Aynı zamanda bir mimarlık şirketi olarak krizde hızlı hareket ederek riske karşı iyi tedbir almış (hedge etmiş) gözüküyor. Kurumsal Ev ekibine yolculuğunda başarılar.

Serial Entrepreneur, Executive, Advisor, VC, Strategy, Proptech, Business Development Junkie, Blockchain, Dad, Constant Learner, Fruit Lover, Fenerbahce…

Serial Entrepreneur, Executive, Advisor, VC, Strategy, Proptech, Business Development Junkie, Blockchain, Dad, Constant Learner, Fruit Lover, Fenerbahce…